English (United Kingdom)Croatian(HR)Deutsch (DE-CH-AT)Italian - ItalyPolish (Poland)Čeština (Česká republika)

Villa Arija, Povlja
PDF Tisk Email

Vítejte na oficiálních stránkách apartmánů "Villa Arija" v Povlja, ostrov Brač.
Povlja je krásné malé místo na severovýchodní straně ostrova Brač ve střední Dalmácii nacházející se v největší zátoce zátoky masivní Povlja je. Je to opravdu tiché klidné místo, ideální pro rodinnou dovolenou nabízí také domácí gastronomická nabídka (několik trhů, restaurací a taveren). V našem místě najdete celou řadu zařízení, jako je potápění, tenis a na nočních klubů otevřených s dalmatské hudby a jen 30 km daleko Bol a nejkrásnější pláž Zlatni rat mnoho dalších rekreačních a zábavných možností.
Apartmány "Villa Arija" se rovněž nachází v klidném čtvrtletí pouhých 40 metrů od moře, pěkné kamenné pláže a, ale jsou zde i ty ostatní (malé velikosti-kámen) beach stejně bezpečná pro děti v Ticja Luka zálivu a několik úžasných ty vůči 500 m daleko Povlja. Tím naše místo a ubytování je ideální pro rodiny s dětmi a domácích mazlíčků.

 

 

 brac-map

 

Povlja se nachází pouhých 8 km na východ od trajektového přístavu Sumartin a 42 km na západ od hlavního města a přístavu ostrova Brač, Supetar. Naše místo, přístav Povlja a spolu s Lukem na západě byly hlavní kotevní úchyty pro římských lodí. Pozůstatky amfor potvrzují takové hypotézy. Během jeho minulých Povlja obyvatel se zabývati vína a pěstování oliv a rybaření až dnes, kdy nejdůležitější je cestovní ruch.
Zůstává největší křesťanské baziliky na ostrově Brač jsou z 5. nebo nejpozději v první části 6. století, která přitahuje zájem mnoha turistů, jsou v blízkosti do farního kostela v Povlja. Až do dneška se platí půdorys s atriem, portál, svatyně, křest-i a pozdní antické baptisterium s pozůstatky freskas a kapitul dochoval.
Povlja region s mnoha sousedních zátok (Travna, Smokvica, Ticja luka, Tatinja) s různými druhy pláží je jen menší část Brač, největší dalmatské a třetí největší jadranský ostrov.
Nejvyšší vrchol ostrova Brač, Vidova Gora (Vitus Mount) (778 m) je také nejvyšší vrchol všech chorvatských ostrovů, z nichž budete mít dokonalý výhled na symbol krysy ostrově Zlatni v Bolu na ostrově jižní straně, jeden z nejkrásnějších a nejznámějších pláží v celém Jadranu.
Brač je dokonale spojen s pevninou trajektové linky ze Splitu do Supetaru a od Makarské do Sumartinu. Během letní sezóny, trajekty na lince Split - Supetar jízdy během dne téměř každou hodinu, a jízda trvá více než 50 minut, zatímco Ferry linie mezi Makarskou a Sumartin jsou méně často, ale také vhodný pro hosty, kteří mají v úmyslu strávit dovolenou na východní straně ostrova Brač a Povlja také plánuje vidět Medžugorje nebo Dubrovník.
K dispozici je také menší letiště na ostrově Brač, se nachází 14 km od Bolu a 30 km od Povlja a otevřen pouze v letní sezóně.
Brac lomy jsou symbolem ostrova odtud kámen je odstraněn, neboť v době římské nadvlády až po dnešek. Kámen z Brač je známý pro svou kvalitu a bělost, a to bylo používáno vybudoval některé z nejdůležitějších budov, včetně katedrály v Šibeniku i Bílého domu ve Washingtonu.
Interiér ostrově Brač dnes jsou zapojeni do spolupráce chovem dobytka a výrobou různých výrobků z ovčího masa a mléka. Brač je nejvíce slavný speciality vitalac která se skládá z ovcí střev připravených na otevřeném ohni. Mezi vína, které jsou vyráběny na ostrově, Bolski Plavac má zvláštní místo.

Welcome to official web site of the apartments "Villa Arija" in Povlja, island Brac.

Povlja is a beautiful little place on the north-east side of the island of Brac in Middle Dalmatia located in largest cove of massive Povlja’s bay. It is really silent peaceful location, ideal for family vacation also offering domestic gastro offer (a few markets, restaurants and taverns). In our place and in close area You can also find many entertainments like water sports, tennis and at night open clubs with Dalmatian and other music.

Apartments are "Villa Arija" are also located in quietly quarter only 40 meters from sea, nice stone beach and but there are also other ones (small sized-stone) beach equally safe for children in Tičja luka bay and a few amazing ones towards 500 meter far Povlja. Thereby our place and accommodation is perfect for families with children and house pets.

 


Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.