English (United Kingdom)Croatian(HR)Deutsch (DE-CH-AT)Italian - ItalyPolish (Poland)Čeština (Česká republika)

Villa Arija, Povlja
PDF Drukuj Email

Witamy na oficjalnej stronie internetowej apartamentów "Villa Arija" w Povlja, wyspa Brac.
Povlja jest piękne, małe miasteczko w północno-wschodniej części wyspy Brac w środkowej Dalmacji znajdujace się  w zatoce Bay w miejscowosci Povlja. To jest naprawdę cicha spokojna okolica, idealna na rodzinne wakacje oferuje również domowa oferte gastronomiczna (kilka rynków, restauracje i tawerny). U nas można znaleźć wiele udogodnień, takich jak nurkowanie, tenis i na noc otwartych klubów z muzyką, w Dalmacji zaledwie 30 km Bol i najpiękniejsza plaża Zlatni Rat oraz mozliwosc wiele innych rekreacji.
Apartamenty "Villa Arija" znajdują się w spokojnej dzielnicy zaledwie 40 metrów od morza, plaży.  Istnieja rowniez i  inne plaże, bezpieczne dla dzieci w zatoce Ticja Luka 500 m oddalone od  Povlja. Tym samym nasze miejsce i zakwaterowanie jest idealne dla rodzin z dziećmi i domowymi zwierzętami.

 

 

 brac-map

 

Povlja położone sa  w odległości 8 km na wschód od portu promowego Sumartin i 42 km na zachód od głównego miasta i portu w wyspie Brac, Supetar. Miasteczko, przystań Povlja i wraz z Łukasza na zachodzie to główne punkty mocowania dla rzymskich statków. Szczątki amfor potwierdzaja taką hipotezę. Podczas swojej przeszłości mieszkańcy Povlja zajmują się uprawianiem winorosli oraz oliwy a dziś najważniejsza dzialalnoscia jest turystyka.
Pozostalosci bazyliki na wyspie Brac z 5 lub z pierwszej polowy  6 wieku, przyciaga zainteresowanie wielu turystów, znajdują się w pobliżu  kościoła parafialnego w Povlja. Do dziś zostal zachowany plan z atrium, portal, sanktuarium z studzienkami , antyczne baptisterium z resztkami fresk i kapitul.

Region Povlja z licznymi sąsiadującym zatoczkami (Travna, Smokvica, Ticja luka, Tatinja) oraz różnego rodzaju plaże stanowia mniejsza część wyspy Brac, a Brać to największa i trzecia co do wielkości wyspa Adriatyku.
Najwyższy szczyt na wyspie Brac, Vidova Góra (Wita Mount) (778 m) jest najwyższym szczytem wszystkich chorwackich wysp, z których rozposciera sie doskonały widok na plaze Zlatni Rat w miejscowości Bol  na południowej stronie wyspy.Oto jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż na całym Adriatyku.
Brac jest doskonale połączony z lądem przez linie promowe ze Splitu do Supetaru i od Makarskiej do Sumartinu. W sezonie letnim, promy na relacji Split - Supetar plyna w ciągu dnia prawie co godzinę, a podróż trwa nie dłużej niż 50 minut, a polaczenia pomiędzy portem Makarska i Sumartinem są rzadziej, ale również zalecane dla osób, które zamierzają spędzić urlop po wschodniej stronie wyspy Brac i Povlja,ktorzy planuja odwiedzić Medjugorje lub Dubrownika.
Jest także mniejsze lotnisko na wyspie Brac, usytuowane 14 km od Bol i 30 km od Povlja , czynne jest jedynie w sezonie letnim.
Kamieniołomy Brac są symbolem wyspy stamtąd kamień jest podejmowany od czasów panowania rzymskiego Cesarza aż do dzisiaj. Kamień z Bracu jest znany ze swojej jakości i białości, i był używany do produkcji niektórych z najważniejszych budynków, np. katedry w Sibeniku, nawet Biały Dom w Waszyngtonie. Mieszkancy wyspy Brac dziś zajmuja sie hodowla bydła i produkcja różnych produktów z mięsa baraniego i mleka. Brac jest najbardziej znany z specjalnosci, które składa się z jelit baranich przygotowywanych na otwartym ogniu. Wśród win, które są produkowane na wyspie, Bolski Plavac zajmuje pierwsze miejsce.

Welcome to official web site of the apartments "Villa Arija" in Povlja, island Brac.

Povlja is a beautiful little place on the north-east side of the island of Brac in Middle Dalmatia located in largest cove of massive Povlja’s bay. It is really silent peaceful location, ideal for family vacation also offering domestic gastro offer (a few markets, restaurants and taverns). In our place and in close area You can also find many entertainments like water sports, tennis and at night open clubs with Dalmatian and other music.

Apartments are "Villa Arija" are also located in quietly quarter only 40 meters from sea, nice stone beach and but there are also other ones (small sized-stone) beach equally safe for children in Tičja luka bay and a few amazing ones towards 500 meter far Povlja. Thereby our place and accommodation is perfect for families with children and house pets.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.